בית אבות לכלבים

אל תרדימוני לעת זקנה – יש ברירה אחרת…

חופשי! הוקם לפני כ-20 שנה ע"י קובי ברוק וטל שדה כבית אבות לכלבים הראשון בישראל, המעניק בית חם וחומל לכלבים קשישים ולכלבים בכל גיל, בתנאי חופש, ללא כלובים או מכלאות.  במטרה למנוע המתה בטרם עת ולהעמיד פתרון לטווח ארוך לבעלי כלבים, שמכל סיבה שהיא כבר לא יכולים לטפל בהם יותר.

חופשי! שנבנה במו ידיו של קובי, התפתח עם השנים לבית מותאם ובטוח לכלבים בוגרים וקשישים, שיאפשר להם לסיים את חייהם בכבוד, ללא כאב וסבל, שאין כדוגמתו בארץ ואולי גם בעולם כולו:

זה הבית שלנו…

בתי המגורים שלנו, מנהלי העמותה ומנהלת בית האבות, ממוקמים בתוך הנחלה של חופשי! כלומר, איננו עוזבים את הכלבים בערב וחוזרים בבוקר, אלה נמצאים איתם כל היום וכל הלילה והם חלק בלתי נפרד משגרת חיינו.

הכלבים חופשיים ומשוחררים

אנחנו לא מסוגלים לראות חיה כלואה או קשורה. הכלבים אצלנו משוחררים וחופשיים. אין כלובים, תאים או מכלאות וכל כלב שמגיע אלינו הופך לבן בית, כאילו היה כלב שלנו. 

יש להם 5 דונם! של טבע כפרי

דשא, שדות, מטעי פקנים, עצי רימון,… יש לכלבים 5 דונם! של טבע כפרי מסביב לבתים שלנו, כדי לשחק, לטייל ולחיות חיי גן עדן. הם לא רובצים כל היום ומתנוונים.

חלקם ממש חזרו לחיים

החיים בצוותא אתנו ועם הכלבים האחרים, החופש והמרחבים העצומים, הופך את אורח החיים בחופשי! לנכון והבריא ביותר לכלבים. יש להם חיים פעילים ובריאים, שזה כל כך חשוב לכלבים בכלל ולכלבים בוגרים בפרט. חלקם, ממצבים לא יאומנו, ממש חזרו לחיים.

להעניק לכלב עוד חיים

החופש, הטבע, המרחבים העצומים והחיים עם הכלבים האחרים, מעורר בהם משהו. ולעיתים, ההחלטה הקשה האם להעביר את ה כלב/ה לבית אבות – יכולה לעשות איתם חסד ולהעניק להם עוד תקופת חיים טובה לעת זקנה.

פרט לשירה בציבור

כלבים כידוע לא יודעים לזייף או לשחק – כלב שלא טוב לו רואים עליו. לכלבים בחופשי! יש חיים שמחים ומאושרים וכל מה שהם זקוקים לו כדי להרגיש הכי טוב, פרט לשירה בציבור..

ייתרה מזאת, אורח החיים של הכלבים אצלנו הוא הנכון והבריא ביותר בעיקר לכלבים בוגרים. וזאת מכיוון שהחיים בצוותא איתנו ועם כלבים אחרים לא נותן להם לרבוץ כל היום ולהתנוון מה שמביא בגיל מבוגר לאובדן מסת השריר באגן , בעיות בכליות ועוד כהנה וכהנה בעיות של זיקנה.  

חופשי! לכלבים בוגרים – להעניק לכלב עוד חיים….

כבר למעלה מעשור, מפעילה חופשי! בית אבות בייתי לכלבים, בתנאי חופש, שאין כדוגמתו בארץ, הניצב כיום כפתרון יחידי לבעלי כלבים מול אופציית ההרדמה. זהו בית אבות לכלבים הראשון בישראל, המעניק לכלבים קשישים בית חם וחומל, וחיים של כבוד בערוב ימיהם. האווירה הכפרית, החופש והמרחבים העצומים שיש להם בחופשי! מעורר בהם משהו. יש שממש חזרו לחיים איתנו.  

חופשי! לכלבים בכל גיל – יש עוד אופציה…

בית האבות לכלבים של חופשי!  מציע פתרון לטווח ארוך גם לכלבים בכל גיל, שבעליהם מכל סיבה שהיא כבר לא יכולים לטפל בהם יותר – כלב פגוע או עם מחלה כרונית. רילוקיישן, מעבר דירה זמני או בעלים שנפטרו. ילד אלרגי וכד'. 

כל זאת בתנאי חופש, באווירה כפרית עם מרחב ענק (5 דונם!), שמבטיח חיים פעילים ובריאים, וטיפול מסור ואחראי מאנשים שאוהבים חיות ומעדיפים לראות אותן חופשיות…

חופשי! הוספיס בייתי – לעבור יחד את מסע הפרידה…

יש איתנו כלבים עיוורים, חירשים, יש עם פריצת דיסק, גב שבור, כלבים שאיבדו את מסת השריר באגן ובקושי יכולים לקום. אז יוצאים מהבית לתמוך ולעזור, 10 וגם 20 פעם, כמה שצריך, ביום או בלילה. ויש שמגיעים רק לימים ספורים כדי שנעזור להם לעבור יחד את מסע הפרידה, בטבעיות, ברוגע, ללא כאב וסבל, כמו שצריך…